چطور یک پیج موفق در اینستاگرام داشته باشیم؟

 

اهمیت تبلیغات در اینستاگرام

 

همانطور که میدانید؛ پادشاه شبکه‌های اجتماعی در ایران هنوز هم اینستاگرام است. شبکه‌ی اجتماعی که بیشتر مردم را به سمت خودش جذب کرده است. جایی که نسبت به دیگر شبکه‌های اجتماعی از محبوبیت و عمومیت بیشتری برخوردار است.

همین امر سبب شده تا فضای پهناوری برای تبلیغات کسب وکار ها به وجود بیاید.

در اینجا باید یادآور شد که تبلیغات در اینستاگرام نیازمند یک سری اطلاعات و ابزارهایی است که باید آن هارا بدانید. و با در نظر گرفتن آن ها تبلیغات حرفه ای خود را در اینستاگرام آغاز کنید.

لحظه ای که اقدام به شروع تبلیغات اینستاگرامی میکنید، برای هر بخش اصلی از پروفایل اینستاگرام خود، نیاز به گرفتن تصمیمات هوشمندانه ای دارید.

ما به شما ۱۲گام ساختن یک پیج حرفه ای و موفق در اینستاگرام را آموزش خواهیم داد. و قدم به قدم همراه شما خواهیم بود تا استراتژی مناسبی برای تبلیغات اینستاگرامی پیجتان، بیابید.

۱۲ گام داشتن یک پیج حرفه ای در اینستاگرام

 

 • گام اول: انتخاب نام کاربری مناسب

شما در اینستاگرام دو نام مختلف خواهید داشت.

 1. نام کاربری که از طریق آن آدرس صفحه‌ی شما مشخص خواهد شد.
 2. نام قابل تغییر که در هنگام جستجو در کنار نام کاربری شما نمایش داده می‌شود.

از بین میلیون‌ها کاربر مختلف در اینستاگرام، انتخاب یک نام کاربری منحصر‌ به‌ فرد کار دشواری محسوب می‌شود؛ با این حال تا حد امکان تمام تلاش خود را به کار ببرید تا یک نام پیوسته بدون استفاده از کاراکترهای عجیب و پیچیده انتخاب کنید.

این مسئله، به خاطر سپردن نام شما را توسط دیگر کاربران تسهیل می‌کند و آن‌ها راحت‌تر می‌توانند شما را در تصاویر مختلف برچسب بزنند.

بهتر است نام دوم را نیز به‌طور مستقیم در ارتباط با نام اصلی خود یا برندی که مسئول تبلیغ آن هستید انتخاب کنید تا بدین وسیله، پیدا کردن شما از طریق جستجو راحت‌تر صورت گیرد.

 

 • گام دوم: انتخاب عکس پروفایل جذاب

عکس پروفایل شما باید نمایانگر فعالیت صفحه ی شما باشد.

 1. اگر کسب و کار شناخته شده ای هستید، یک لوگوی مناسب و پولیش شده بهترین نتیجه را خواهد داشت.
 2. اگر صفحه ی شخصی دارید سعی کنید از شلوار مامان دوز استفاده نکنید و تصویری از خودتان ارایه دهید که نمایانگر فعالیت حرفه ای شما باشد.

برای مثال؛ اگر مهندس هستید، تصویر خود را در محل کارتان قرار دهید. لازم نیست حتما مستقیم به دوربین نگاه کنید. یک عکس به ظاهر تصادفی که توسط عکاس حرفه ای گرفته شده باشد، می تواند بهترین تاثیر را بر روی صفحه ی شما بگذارد.

 • گام سوم: نوشتن بیوگرافی بی نقص

بیوگرافی شما تنها از ۱۵۰ کاراکتر تشکیل شده است؛ اما روح و جوهره‌ی پروفایل شما را شامل می‌شود. اگر قصد دارید که کاربران دیگر از وجود شما باخبر شوند، نحوه‌ی تنظیم درست آن اهمیت بسیار بالایی دارد.

پیش از همه بیوگرافی، یک شمای کلی و مختصر از هویت شما و هویت صفحه‌ی شما به نمایش می‌گذارد.

 1. از واژه‌های منفرد برای توصیف خود (نظیر نویسنده، عکاس، ورزشکار و …) استفاده کنید.
 2. افزودن موقعیت و مکان زندگی خود را فراموش نکنید.
 3. از طریق افزودن هشتگ می‌توانید، از ظاهر شدن نام خود در قسمت جستجو نیز اطمینان حاصل کنید.
 4. بسته به اینکه تمرکز اصلی پروفایل شما روی چه مواردی قرار دارد، می‌توانید از طریق افزودن یک جمله‌ی کوتاه، هدف یا اهداف خود را شرح دهید.
 5. آیا قصد جمع‌آوری تصاویر حیوانات را دارید؟ آیا تصاویر مناظر طبیعی و درختان را ثبت می‌کنید؟ قصد فروش کفش یا لباس دارید؟ هر هدفی که دارید، آن را به‌خوبی شرح دهید تا دنبال‌کنندگان احتمالی شما بدانند که با دنبال کردن شما چه چیزی به دست می‌آورند.
 6. در استفاده از ایموجی‌ها نهایت دقت را به خرج دهید. یک تصویر به‌اندازه‌ی هزاران کلمه حرف می‌زند؛ اما بسته به نوع پروفایلی که قصد ساختن آن را دارید، ممکن است استفاده از ایموجی‌ها انتخاب مناسبی نباشد.

اگر صفحه‌ی شما روی پروژه‌های جدی هنری یا تجاری متمرکز است، از کاربرد ایموجی‌ اجتناب کنید؛ در غیر این صورت اگر صفحه‌ی شما درباره‌ی سرگرمی یا وقایع روز است، انتخاب چند ایموجی محدود و به‌دقت انتخاب‌شده، می‌تواند به تعامل بهتر شما با مخاطبان کمک کند.

 1. در آخر، بیوگرافی شما تنها مکانی است که درون آن می‌توانید یک هایپرلینک یا ابرپیوند به وب ‌سایت‌های دیگر قرار دهید. اگر قصد دارید که دنبال‌کنندگان خود را به مکانی غیر از پروفایل خود هدایت کنید، می‌توانید از این امکان استفاده کنید.

شما می‌توانید به تعداد دلخواه، لینک به قسمت بیوگرافی خود اضافه کنید؛ اما تنها لینکی که در قسمت وب‌ سایت قرار داده شود، قابل کلیک خواهد بود و به هایپرلینک تبدیل می‌شود.

 

 • گام چهارم: ارسال پست به صورت روزانه (ارسال منظم در ساعات مشخص)

اینکه شما در اکانت اینستاگرامتان فعال باشید، تاثیر فوق العاده ای در افزایش فالوور اینستاگرام صفحه تان دارد. سعی کنید تصاویری با سلیقه ی کاربرانتان تهیه منتشر کنید، حداقل یک پست در روز روی صفحه تان به اشتراک بگذارید.
اگر مایل هستید تعداد بیشتری پست بر روی صفحه ی تان بگذارید، پست ها را با فاصله زمانی مشخص، برای مثال؛ ۱ ساعت ارسال کنید. چرا که ارسال تصاویر زیاد و پشت سر هم تاثیر منفی بر روی فرآیند پیشرفت صفحه ی شما خواهد داشت.

لازم به ذکر است که سایت ما به شما این امکان را می دهد که به صورت تخصصی پست های خود را با زمان بندی روی صفحه ی تان منتشر کنید.

شما باید برخی از جزئیات مانند؛ عادت‌های مخاطبین صنعت خود را در نظر بگیرید. تا اطمینان حاصل کنید که چه برنامه ریزی برای ارسال پست مناسب شما میباشد؟

با بررسی آمارهای اینستاگرام می‌توانید زمان فعالیت بیشتر فالوورهای خود را پیدا کنید.

 

 • گام پنجم: عکس و ویدئو های با کیفیت منتشر کنید

اگر به صفحات حرفه ای و بزرگ در اینستاگرام مراجعه کنید؛ همه ی استانداردهای لازم را در زمینه ی عکس ها و ویدئو ها استفاده می کنند.

کیفیت و رنگ عکس، در جذب مخاطب فضای مجازی همچون اینستاگرام، بسیار نقش مهمی دارد. چرا که در نگاه اول، همه چیز از فیلتر چشم، گذر خواهد کرد.

اولین چیزی که می بینیم، عکس و یا ویدئو است. از عکس و ویدئوی با کیفیت و با تنوع های رنگی متفاوت و مربوط به موضوع پستتان استفاده کنید.

در ضمن به این نکات حتما توجه کنید:

از عکس های مربع شده و در سایز ۸۰۰×۱۰۰۰ استفاده کنید.

 

 • گام ششم: خسته کننده نباشید

 1. ۱٫ پست های تکراری نگذارید.
 2. ۲٫ از کپی کردن مطالب دیگران خودداری کنید.
 3. ۳٫ سعی کنید در زمان ارسال پست ابتکار عمل به خرج دهید.

در نهایت خسته کننده نباشید، تکراری نباشید، خاص باشید!

 

 • گام هفتم: انتخاب هشتگ مناسب

هشتگ ‌ها ستون فقرات اینستاگرام محسوب می‌شوند و در تعامل هرچه بیشتر شما با کاربران دیگر نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند.

برای هر تصویر خود یک تعداد مشخص (حداکثر ۲۰ یا کمتر) هشتگ انتخاب کنید. پیدا کردن و انتخاب هشتگ مناسبی که کاربران دیگر نیز مشغول استفاده از آن‌ هستند. ممکن است تا حدودی زمان‌بر باشد، اما قطعا ارزش آن را دارد.

از طریق استفاده از هشتگ‌ ها، شما می‌توانید جزئی از اجتماع فعال اینستاگرام محسوب شوید. اما توجه داشته باشید که هشتگ ‌هایی با مضامین کلی، نظیر photography# یا pretty# به علت استفاده‌ی بی‌شمار احتمالا باعث گم شدن تصاویر شما در دنیایی از تصاویر مختلف و گوناگون می‌شود.

برای شروع بهتر است سعی کنید از هشتگ‌های جزئی‌تر یا هشتگ‌ های حاوی موقعیت و مکان زندگی خود بهره ببرید.

اگر هشتگ‌ های استفاده‌ شده را مخفی کنید، پست‌های شما جذابیت بیشتری پیدا می‌کنند. برای انجام این کار می‌توانید از طریق فشردن اینتر، بین زیرنویس عکس خود و هشتگ‌ها فاصله بیندازید یا هشتگ‌ها را درون قسمت نظرها قرار دهید.

 

 • گام هشتم: شخصی سازی پیج

علاوه بر خلق پست ‌های شخصی، راهکارهای وسیع ‌تری برای کامل کردن هرچه بیشتر پروفایل اینستاگرام شما وجود دارد.

اول از همه یک تم موضوعی برای پروفایل خود انتخاب کنید. اگر صاحب یک پروفایل شخصی هستید، احتمالا اهداف و سلایق متنوعی خواهید داشت؛ با این حال اگر قصد جذب تعداد زیادی دنبال‌کننده دارید، بهتر است یک تم موضوعی مشخص نظیر سفر، هنر یا غذا انتخاب کنید.

 

سعی کنید چیدمان مشخصی برای ارسال پست های خود استفاده و پست های خود را بر اساس هارمونی مشخصی ارسال کنید.

لوگوی مخصوص به خود را با موضوع محوریت صفحه تان، تنظیم و طراحی کنید و بر روی نشان پیج خود قرار دهید. بهتر است از اسم صفحه ی خود به عنوان هشتگ اختصاصی در پست هایتان همراه با لوگوی خود استفاده کنید.

همچنین شما می توانید از قسمت معرفی خود در تنظیمات، ماهیت صفحه ی خود را در قسمت تنظیمات تجاری یا Bussiness tool استفاده کنید و زمینه ی کاری صفحه تان را مشخص نمایید. این گونه اعتبار صفحه ی شما بالا می رود. هدف صفحه ی خود را مشخص کنید و به سلیقه ی بیننده احترام بگذارید.

رعایت این موارد باعث می شود تا کاربران متوجه شوند که صفحه ی شما دارای مدیریت است و برای آنان مفید است.

 

 

 • گام نهم: کپشن های مناسب انتخاب کنید

فراموش نکنید که برای عکس ها و ویدئوهایی که منتشر می کنید کپشن های مناسبی قرار دهید. شما باید بر اساس کسب و کارتان کپشن های مناسبی تهیه کنید.

 

 • کپشن باید کاملا واضح باشد و درک آن برای عموم مردم راحت باشد.
 • کپشن باید بیانگر موضوع مدنظر شما باشد.
 • کپشن باید حتما مرتبط با پست باشد.
 • کپشن نه باید خیلی طولانی باشد که خواننده خسته شود و نه باید خیلی کوتاه باشد که خواننده متوجه مطلب نشود.
 • در نوشتن کپشن، در صورت امکان از ایموجی مرتبط استفاده کنید.
 • در کپشن خود، دستورات زبان فارسی را رعایت کنید.

 

 

 • گام دهم: جواب کامنت کاربران را بدهید

حفظ ارتباط با طرفداران صفحه اینستاگرامتان تاثیر بسزایی در پیشرفت روز افزون صفحه تان دارد، نگذارید کاربرتان احساس کند که به او بی احترامی شده و یا کسی در صفحه ی شما حضور ندارد.

ارایه یک چهره مردمی تاثیر زیادی در پیشرفت کسب و کار و صفحه ی شما دارد.

 

 • گام یازدهم: برای برندینگ و افزایش بازدید از پیشنهادهای تخفیف در پیجتان استفاده کنید

 

برند شدن در شبکه‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام کار ساده‌ای نیست. باید وقت بگذارید و مدام با کاربران خود در ارتباط باشید. به کامنت ها و دایرکت هایی که به صورت خصوصی برای شما ارسال می‌کنند پاسخگو باشید.

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌تواند شما را به یک برند محبوب تبدیل کند و افزایش بازدید قابل توجهی را دریافت کنید، این است که در پیجتان پیشنهادهای تخفیف ارائه بدهید.

اگر محصول یا خدماتی ارائه می‌دهید سعی کنید این کار را حداقل ۳ الی ۴ روزی یک بار امتحان کنید. خواهید دید که در عرض یک ماه تعداد فالوورها و کامنت های شما بیشتر از همیشه خواهد شد. در کنار پیشنهادهای تخفیف می‌توانید مسابقه هم برگزار کنید.

 

 • گام دوازدهم: صفحه خود را تبلیغ کنید

تعامل با دیگر کاربران یکی از روش‌های آسان برای افزایش حضور و فعالیت در اینستاگرام محسوب می‌شود. هشتگ‌های مورد علاقه‌ی خود را دنبال کنید، کاربرانی با علایق مشترک را پیدا کنید، تصاویر آن‌ها را لایک کنید و نظرات خود را برای آن‌ها ارسال کنید.

به‌صورت مستقیم و غیر منتظره از دیگران نخواهید که در قبال دنبال کردن آن‌ها، شما را دنبال کنند؛ به‌جای آن باهوش باشید. دنبال کردن و تعامل با دیگر کاربرانی که در حیطه‌ی علایق شما فعالیت می‌کنند، به‌سرعت شما را با یک شبکه‌ی بزرگ‌تر از کاربران اینستاگرام متصل می‌کند.

برای این که مخاطب عام تر و  بیشتری را در اقصی نقاط کشور و یا حتی جهان پیدا کنید، هزینه ای را حتما برای تبلیغات در صفحات بزرگ تر و البته معتبر تر ،بپردازید و تبلیغ کنید.

برای این که در زمینه ی تبلیغات، صفحات کاربردی را پیدا کنید، بدون توجه به تعداد فالوور صفحه، به تعداد نظرات و لایک های پست های صفحه دقت کنید. ابتدا شاید سخت و وقت گیر به نظر بیاید اما برای این که منابع مالیتان را هدر ندهید، این کار را انجام دهید تا در کوتاه مدت جواب دلخواه برای دیده شدن را بگیرید.

هستند کسانی که از امکاناتی همچون دنبال کنندگان غیر واقعی استفاده کنند، اما استفاده از این امکان در تعداد و مقیاس بالا باعث می شود که کاربران دیگر متوجه این موضوع شده و حتی دنبال کنندگان خودتان هم از صفحه ی شما انصراف دهند و این باعث کاهش اعتبارتان می شود.

دلیلش هم بسیار ساده است. شما لایک و نظرات کافی ندارید ولی دنبال کنندگانی دارید که پست های شما را حتی نمی بینند!!!

 

ربات ما را تست کنید

ربات لند یک ربات اینستاگرام برای افزایش فالوور واقعیست، ربات روی یک سری تگ ها، موقعیت های جغرافیایی یا فالوور های کاربران دیگر تنظیم می شود و برای شما فالوور از این لیست جمع می کند. روش کار به این صورت می باشد که ربات با لایک کردن، کامنت گذاشتن، فالو کردن، ارسال پیام دایرکت و درکل تعامل با پیج های دیگر مخاطبین آنها را به صفحه شما جذب میکند.

تمام تنظیمات دست خودتان می باشد و هر طور که دوست داشته باشید، می توانید ربات را برنامه ریزی و کنترل کنید‌.

علاوه بر این ها ربات قابلیت این را دارد که به محض این که کاربر جدیدی شما را فالوو کرد برایش یک دایرکت تشکر و خوش آمد ارسال کند و صفحه و کسب و کارتان را معرفی نماید.

همچنین از داخل سایت می توانید پست با زمان بندی روی صفحه اینستاگرامتان ارسال کنید یا پست یک صفحه دیگر را repost کنید.
سایت ما یک هفته تست رایگان دارد، برای دریافت تست؛ ابتدا درون سایت ثبت نام کنید.