روش کسب درآمد در اینستاگرام

کسب در آمد در اینستاگرام

جای هیچ شکی نیست که اینستاگرام توانسته رتبه اول را در تمام رسانه های اجتماعی موبایل به خود اختصاص دهد. اینستاگرام محبوبیت زیادی دارد، در کشور ما نیز میزان فعالیت کاربران در این شبکه اجتماعی بسیار بالا است.

از همه اقشار جامعه، در اینستاگرام فعالیت دارند همین امر باعث شده تا خیلی از افراد به فکر کسب درآمد در اینستاگرام بیفتند. فرقی نمیکند هر شخصی که هستید از خانم خانه دار و دانشجو گرفته تا هنرپیشه و فوتبالیست و… شما قدرت کسب درآمد در اینستاگرام را دارید.

راه‌های زیادی برای کسب درآمد در اینستاگرام وجود دارد. اگر شما هم برای راه اندازی کسب و کاری در اینستاگرام نقشه‌هایی دارید اما نمیدانید از کجا شروع کنید با ربات لند همراه شوید.

اگر قصد دارید کسب و کاری برای خود راه بیندازید ولی سرمایه کافی برای اجاره و یا خرید مغازه‌ای در پاساژهای بزرگ شهر را ندارید؟ پس از همین حالا دست به کار شوید و از فرصت طلایی اینستاگرام استفاده کنید.

 

اولین سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که چرا کسب درآمد در اینستاگرام یه فرصت طلایی است ؟

 

با ربات لند همراه باشید تا  شما را با آماری که آماده کردیم آشنا کنیم که  بهتر متوجه علت محبوبیت و نقش پر رنگ اینستاگرام در کسب درآمد شوید:

 

جمعیت کل مردم جهان ۵/۷ میلیارد
۵ میلیارد نفر از مردم جهان از تلفن همراه استفاده میکنند.
بیش از ۴ میلیارد از مردم جهان به اینترنت دسترسی دارند.
۵۰% از ترافیک وب جهان از طریق موبایل است.
۶۷ درصد از مردم جهان، کاربر فعال موبایل هستند.
۸۰ در صد از گوشی هایی که در جهان استفاده میشوند گوشی های هوشمند هستند.
تعداد کل کاربرانی که از شبکه های اجتماعی در جهان استفاده میکنند از مرز ۳ میلیارد هم عبور کرده .
۴۰ میلیون نفر در ایران تلفن های هوشمند دارند .
۲۰ میلیون نفر از کاربران اینستاگرام ایرانی هستند.
ایران رتبه هفتم استفاده از اینستاگرام را در کل جهان دارد.
تعداد کاربران فعال روزانه: ۵۰۰ میلیون
تعداد کاربران فعال در استوری به صورت روزانه: ۴۰۰ میلیون
درآمد تبلیغات اینستاگرام در سال ۲۰۱۸ به ۷ میلیارد دلار رسید.

با کمی دقت در جدول فوق متوجه خواهید شد که اینستاگرام چه حجمی از فضای اینترنت جهان را پر کرده و چه تعداد از کاربران در حال فعالیت در این شبکه اجتماعی هستند. امیدواریم توانسته باشیم قبل از اینکه راه های کسب درآمد در اینستاگرام را توضیح دهیم شما را متقاعد کنیم که اینستاگرام چه در جهان و چه در ایران از اهمیت بالایی به ویژه در زمینه کسب و کار برخوردار است.

 

علت محبوبیت اینستاگرام

 • اینستاگرام تریبونی آزاد برای همه است.
 • قابلیت تجاری بودن اینستاگرام، این امکان را برای صاحبان مشاغل از مشاغل خانگی گرفته تا شرکت های بزرگ به همراه دارد که میتوانند با ایجاد صفحه ای در اینستاگرام محصول و خدماتشان را به مردم معرفی کنند و مشتری جذب کنند.
 • لازم به ذکر است این تبلیغات اینستاگرامی که انجام میدهند هزینه های مالیاتی و متفرقه را نیز به همراه ندارد.
 • اطلاع رسانی فوری؛ اینستاگرام با قابلیت انتشار عکس و ویدیو میتواند بیشترین تاثیر را در اطلاع وقایع مهم داشته باشد.
 • فیلتر نبودن اینستاگرام برای کشورهایی از جمله ایران که قوانین فیلترینگ بر آن حاکم است.
 • کاهش فاصله اجتماعی در استفاده از این شبکه باعث شده است ارتباط با افراد سرشناس راحت تر صورت گیرد. بازیگران، خواننده ها، ورزشکاران و.. با قرار دادن دیدگاه ها و فعالیتشان با مردم به طور مستقیم ارتباط برقرار میکنند و انتقادها و پیشنهادها راحت تر و سریع تر در این شبکه صورت میگیرد.
 • از دیگر ویژگی های این شبکه میتوان به کلاسیک و مدرن بودن آن اشاره کرد. همچنین افراد در این شبکه از تحرک اجتماعی بیشتری برخور دار هستند.

 

نحوه کسب درآمد در اینستاگرام

 

 قدم اول کسب درآمد در اینستاگرام، شناخت شخصیتی افراد کارآفرین

 

در ابتدا لازم است  شخصیت و روحیات افراد موفق را در کسب وکار بدانیم. افراد کارآفرین موفق، اغلب به عنوان افراد انعطاف پذیر، ریسک پذیر، پرشور و سرسخت هستند. آنها متفکران خیال پردازند که اعتماد به  نفس و تحمل ابهام را دارند. سرمایه گذاری موفق و کسب و کار موفقیت آمیز نیاز به درک کامل مفهوم طرحی واقع گرایانه کسب و کار دارد.

 

قدم دوم کسب درآمد در اینستاگرام، ایده پردازی برای کسب و کار مجازی

 

مهمترین قدم در کسب درآمد در اینستاگرام ایده پردازی است. این که به طور کلی چه ایده ای می تواند شما را به هدفتان نزدیک کند. یا اینکه شما چه چیزی را میتوانید از طریق اینستاگرام به فروش برسانید. یا حتی این که شما توانایی انجام چه مهارت، هنر و استعداد خاصی را دارید. به طور مثال؛ ممکن است شخصی تنها تخصصی که به خوبی میتواند انجام دهد عروسک سازی باشد. از این مهارت میتواند به بهترین شکل استفاده کرده و بدون پرداخت اجاره و مالیات، بازار فروش آنلاین خود را در اینستاگرام راه بیاندازد.

 

قدم سوم کسب درآمد در اینستاگرام، آشنایی کامل با اینستاگرام و تبلیغات

 

همچنین باید بدانید کسب درآمد در اینستاگرام همچون هر کسب و کار دیگری، قبل از رسیدن به سوددهی، لازم است کمی برای تبلیغ و معرفی آن هزینه شود. از بهترین راه‌های افزایش فالوور اینستاگرام در کنار تولید محتوا، تبلیغات در اینستاگرام است.

به طور کامل اطلاعاتی در مورد نحوه ی کارکردن با اینستاگرام را به دست آورید. میتوانید از مقاله ای که قبلا که در مورد راه های افزایش فالوور واقعی اینستاگرام صحبت کرده بودیم استفاده کنید.

 

قدم چهارم کسب درآمد در اینستاگرام، شناخت مزایای اینستاگرام مارکتینگ

 

 1. شروع بدون نیاز به سرمایه

یکی از مهم ترین مواردی که افراد را به سمت کسب درآمد در اینترنت کشانده است این است که می توان بدون سرمایه و یا با سرمایه کم یک کسب و کار اینترنتی را شروع کرد و از آن درآمد بالایی بدست آورد.

 

 1. فعالیت بدون محدودیت

 

چون هیچ محدودیتی برای کسب درآمد در اینستاگرام  وجود ندارد. شما می توانید همه نوع محصول یا خدمتی را از طریق اینستاگرام به فروش برسانید از خوراک، پوشاک و… گرفته تا کالاهای دیجیتالی و محصولات دانلودی. یا انواع خدمات چاپ، تایپ، پرینت، آموزش مهارت یا تخصصی که دارید و …

 

 1. امکان مدیریت در هر زمان و مکان

 

شما می توانید فقط به وسیله لپ تاپ خودتان یا موبایل شخصیتان ازهرکجا که هستید کسب و کار اینستاگرامی خودتان را مدیریت کنید.

به هیچ وجه نیازی نیست که همیشه در یک مکان فیزیکی ثابت مستقر باشید، بلکه می توانید هر زمان که خواستید به مسافرت، تفریح و گردش بروید و سیستم خودتان را مدیریت کنید و پیوسته کسب درآمد در اینستاگرام خود را داشته باشید.

 

 1. دسترسی به مشتریان از تمام نقاط شهرها و کشور

شما با راه اندازی کسب و کار اینستاگرامی می توانید خدمات یا محصولات خود را به تمام افراد شهر خودتان، کشور خودتان و حتی کل دنیا ارائه کنید، بنابراین هرگز مشکل کمبود مشتری نخواهید داشت.

 

 1. کسب درآمد بدون محدودیت زمانی

 

بر خلاف شغل های فیزیکی و سنتی که فقط در ساعت های مشخصی می توانند محصولات و خدمات خود را به مشتریان ارائه کنند، در کسب و کار در اینستاگرام سایت شما مانند یک مغازه ای است که ۲۴ ساعته بازهست و نیازی به پول آب، برق و سایر هزینه ها ندارد.

 

 1. جذب مشتری با کمترین هزینه

 

شما در کسب و کار اینستاگرام می توانید بدون نیاز به هزینه های سنگین تبلیغات، از طریق تولید محتوای مفید و ارزشمند، کاربران  را به سایت و کسب و کار خود جذب کنید.

 

تاثیر تعداد فالوورها بر افزایش فروش و کسب درآمد در اینستاگرام

 دیگر اینستاگرام صرفاً وسیله ای برای تفریح و سرگرمی نیست، موضوع کسب درامد در اینستاگرام است. قطعاً به فالوورهای واقعی نیاز دارید. سعی کنید با داشتن پست های جذاب و عکس های خلاقانه و با کیفیت ، فالوور جذب کنید.

 

 

قدم پنجم کسب درآمد در اینستاگرام، شتاب زده عمل نکنید وهمه جوانب را بسنجید

 

نکته ی مهم دیگری که نباید فراموش کنید اینست که کسب درآمد در اینستاگرام یک دفعه انجام نمی پذیرد!

اگر میخواهید واقعا به درآمد ثابت ماهیانه برسید، باید حداقل یک سال به طور جدی وقت بگذارید و بدانید ازماه های اول هیچ درآمدی نخواهید داشت.

 

قدم ششم کسب درآمد در اینستاگرام، اول آموزش بعد فروش

در اینستاگرام به آموزش بپردازید. شاید بلافاصله بگویید کار من آموزش نیست. مثلا فروشگاه لوازم الکتریکی دارم. حتی اگر لوازم الکتریکی می‌فروشید کار اصلی شما آموزش است. البته منظور از آموزش ارائه نکات و ترفندهایی درباره لوازم  الکتریکی است. همچنین می‌توانید نکاتی را بگویید تا مخاطب با خواندن آن بتواند خرید بهتری انجام دهد. در آموزش‌ها توضیح دهید چگونه می‌توان تشخیص داد محصول کیفیت مناسبی دارد یا خیر. درواقع اغلب خریداران به کمک و آموزش نیاز دارند و ترجیح می‌دهند محصول را از کسی بخرند که آموزش بهتری می‌دهد.  مثال ملموس تر برای درک این موضوع این است که یکی از دلایل موفقیت دیجی‌کالا همین است که اغلب افراد برای کسب اطلاعات درباره محصول و مقایسه محصولات به سایت مراجعه می‌کنند، سپس به خریدار تبدیل می‌شوند.

 

قدم هفتم کسب درآمد در اینستاگرام، برند سازی

 

برای فالیت خود در اینستاگرام یک برند متناسب با فعالیتتان آماده کنید.

کاربران بیشتر تمایل به عمل دارند پس باید بتوانند به راحتی برند شما را از کیلومتر­ها دورتر شناسایی کنند. برای دستیابی به آن شما فقط کافی است ۴ نقش کلیدی زیر را دنبال کنید :

 1. تصور و دید بصری ایجاد کنید که در سبک و کیفیت استوار و سازگار باشد.
 2. یک رنگ مشخص برای برنامه­ های تبلیغاتی خود انتخاب کنید و در هر زمان ممکن به آن بچسبید و از آن استفاده کنید.
 3. اگر از فیلتر خاصی استفاده می کنید اطمینان حاصل کنید که در تمام موارد از فیلتر مشابه استفاده میکنید.
 4. تصاویر خود را با نوشته­ ها و زیرنویس ­ها شلوغ نکنید.

 

اگر شما خوب عمل کنید، برندتان فوراً شناسایی خواهد شد، حتی اگر کاربر فقط برند شما را روی تصاویر شخصی در سیلی از مطالب دیگر برانداز کند. برندهای متخصص در این زمینه، محصولات خود را در هر پستی که در اینستاگرام می گذارند ارائه می دهند.

 

قدم هشتم کسب درآمد در اینستاگرام، داشتن هویت واقعی و جلب اعتماد کاربران

 

از اسامی مستعار و ناشناخته در نام کاربری خود استفاده نکنید، اگر فروشگاه، فعالیت، سایت یا برندی دارید از همان اسم در نام کاربری خود استفاده کنید و در غیر اینصورت از یک اسم واقعی شناخته شده استفاده کنید. این کار حس اعتماد خوبی به کاربران منتقل می‌کند.

 

قدم نهم کسب درآمد در اینستاگرام، جلب رضایت مشتریان

 

اولین نکته در لیست آموزش کسب درآمد در اینستاگرام، در اولویت قرار دادن مشتری‌های شماست. سعی نکنید حریصانه و با این تصور که میتوانید بین سودآوری و افزایش مخاطب توازنی برقرار کنید، تعداد اعضای صفحه و فالوورها را به هر قیمتی افزایش دهید.

صفحه اینستاگرامی شما باید با موضوع و مخاطبانی مشخص و محتوایی هدفمند برای افرادی که در آینده قرار است به مشتری‌های شما مبدل شوند؛ فعالیت کند.

به طورمثال؛ یکی از راه های جلب رضایت مشتری ارائه کوپن های تخفیف در فاصله های زمانی مشخص و کوتاه است با این کار هم در جهت رضایت مشتری قدم برداشته و هم به صورت مقطعی در یک بازه زمانی که مشخص کرده اید به یک باره میزان فروش را بالا ببرید.

 

 

نتیجه گیری:

هنری فورد موسس شرکت خودروسازی فورد و یکی از ثروتمندان آمریکایی جمله معروفی دارد و می گوید:

اگر فکر می کنید می توانید یا اگر فکر می کنید نمی توانید، در هر دو صورت حق با شماست و درست فکر می کنید.

 

تیم ربات لند معتقد است کسب درآمد در اینستاگرام کار ساده ای نیست. باید وقت زیادی صرف آن گردد، ربات لند به کمک شما آمده تا در مسیر محقق شدن اهدافتان در کنار شما باشد و شما را یاری کند.

در ضمن باید در نظر داشته باشید اگر قصد کسب درآمد دراینستاگرام را دارید باید خیلی خلاق و با حوصله باشید.

در این مقاله روش هایی را عنوان کردیم که گرچه خیلی ساده و شاید از نظر خیلی ها پیش پا افتاده است ولی بسیاردر رونق کسب درآمد در اینستاگرام و برندسازی در اینستاگرام به شما کمک می کند.

امیدواریم از آن لذت برده باشید.

 

 

 

 

افزایش فالوور واقعی اینستاگرام