راه های تشخیص فالوور فیک اینستاگرام

با توجه به این که ارزش و اعتبار پیج اینستاگرام به محتوای تخصصی، حرفه ای و قوی پیج به اضافه ی تعداد فالوورهای آن می باشد، برخی افراد برای افزایش اعتبار صفحه خود اقدام به خرید فالوور فیک می کنند. ما قصد داریم در ادامه روشهایی جهت تشخیص فالوورهای فیک اینستاگرام به شما معرفی کنیم تا با آن به راحتی پیج و فالوورهای تقلبی و جعلی را تشخیص دهید.

بررسی تعداد فالوورها و فالوینگ ها جهت تشخیص فالوور فیک اینستاگرام

یکی از راه های تشخیص فالوورهای فیک در اینستاگرام بررسی یک حد تناسب میان تعداد فالوورها و فالوینگ می باشد به طور مثال:

اکانتهایی هستند که فقط به دنبال افزایش فالوور هستند و هیچ تعاملی با شما نخواهند داشت و مطالب مناسبی نیز در پیج خود ارسال نمی کنند.

این اکانت ها ممکن است ربات نباشند اما از ارزش پایینی برخوردار هستند.

به عنوان مثال طبیعی نیست کسی که ۵۰۰۰ نفر فالوور دارد ۵۰۰۰ نفر را نیز فالوو کرده باشد.

شاید در این مسیر به استثناهایی برخورد کنید ، اما یکی از روش های تشخیص فالوور فیک اینستاگرام یا پیج کم ارزش این روش می باشد.

بررسی محتوا و موضوع پیج برای تشخیص فالوور فیک اینستاگرام  

یک پیج اینستاگرامی را در نظر بگیرید که تنها ۲۰ پست دارد و تاریخ اولین پستی هم که ارسال کرده است مربوط به سال گذشته است! اما ۲۰۰ هزار فالوور هم دارد!! خوب اولین چیزی که به ذهنتان میرسد فیک بودن فالوورهاست که درست هم هست.

یا اینکه یک پیج با موضوع فروش کفش، روزانه ۱۰ پست از مدل های مختلف کفش را ارسال میکند و ۴۰۰ هزار فالوور هم دارد. اولین سوالی که به ذهنتان میرسد این است که چرا ۴۰۰ هزار نفر هر روز باید ۱۰ مدل کفش را مشاهده کنند!!!؟؟؟ البته هستند پیج های فروشگاهی که در کنار فروش محصول پست های بسیار جالبی هم ارسال میکنند که مخاطب را از مشاهده مکرر مدل ها دل زده نکنند، که حساب این پیج ها جداست.

 

تشخیص فالوور فیک اینستاگرام  با بررسی پست ها و لایک

یکی دیگر از راه هایی که به تشخیص فالوور فیک اینستاگرام کمک میکند، این است که اگر شما به یک پیج وارد شدید و دیدید تاریخ آخرین پستی که گذاشته برای سال گذشته است و در عین حال ۵۰۰K  فالوور دارد، مشخصا فالوورهایش فیک هستند.چون فالوورهای واقعی برای پست های خوب یک پیج آن را فالو میکنند اگر یک سال گذشته باشد و پستی در پیج قرار داده نشده باشد پس فالوور به چه علت پیج را فالو کرده؟

یا الان هر کسی می داند که پیجی که مثلا ۱۰k فالوور دارد باید حداقل ۲k  لایک برای هر پستش داشته باشد.

ولی پیج هایی که فالوور می خرند وضعیت لایک پست هایشان با تعداد فالورهای آن هیچ تناسبی ندارد.

همین دلیل کافی است تا اعتبار پیجتان کاهش یابد و افراد زیادی متوجه شوند که پیج شما قابل اعتماد نیست و فالوور های این پیج فیک می باشند.

بررسی فالوورهای پیج برای تشخیص فالوور فیک اینستاگرام

 به قسمت فالوورهای پیج مورد نظر بروید و بصورت لیست وار آنها را ببینید اگر تعداد زیادی فالوور خارجی یا عربی دیدید طبیعتا آن پیج فالوور فیک دارد. و یا اگر تعداد زیادی پیج مشاهده کردید که نام و آی دی های عجیب و غریبی دارند یا تصویر پروفایل ندارند یا وقتی صفحه همین فالوورهای مشکوک را باز میکنید تعداد فالوور و فالویینگ با هم همخوانی ندارند؛ برای مثال میبینید ۱۰۰ فالوور دارد و ۵۰۰۰ فالویینگ! شک نکنید که این پیج فالوور فیک خریداری کرده است.

بررسی دریافت لایک و کامنت در پیج، برای تشخیص فالوور فیک اینستاگرام

 پیج مورد نظر را فالو کنید و منتظر باشید پست ارسال کند. اگر دیدید در یک ساعت اول تعداد لایک کامنت ها بسیار کم است و به ندرت اضافه می شوند یا اینکه ملاحظه کردید بصورت ناگهانی تعداد لایک و کامنت ها بالا رفت این پیج مشکوک به فالوور فیک است. همچنین میتوانید ساعت کامنت ها را هم مشاهده کنید و ببینید که کامنت های پست در چه فاصله ای ارسال شده اند. برای مثال ۱۰۰ کامنت در کمتر از ۱۵ دقیقه ارسال شده و دیگر بجز چند مورد کامنت دیگری ارسال نشده باید شک کنید! با بررسی این موارد تا ۹۵ درصد متوجه فیک بودن پیج مربوطه می شوید.

توجه داشته باشید هیچ روشی برای افزایش فالوور واقعی اینستاگرام بجز استفاده از ربات اینستاگرام وجود ندارد.

 

تشخیص فالوور فیک اینستاگرام از طریق بررسی جملات کامنت ها

 

راه دیگر تشخیص دادن فیک بودن فالوورهای یک پیج توجه کردن به کامنتهایی است که زیر پستها قرار گرفته :

اگر با صفحاتی با فالوور بالا مواجه شدید و قصد داشتید تشخیص بدهید که فالوورهای این صفحه فیک است یا واقعی، کافی است به کامنتهایی که زیر پستها گذاشته شده توجه کنید.

اگر کامنت‌ها کاملاً نامرتبط بودند و پیام خاصی نداشتند و کامنتهای روتین نظیر “پست خوبی بود” ، “عکس زیبایی بود” و از این دست نظرات برخورد کردید و همچنین تعداد این کامنتهای روتین وار بالا بود، این قبیل پیج ها از فالوورهای فیک برخوردار هستند.

چرا که مقصود از ارسال این قبیل کامنت ها برای پست شما تعامل با شما نیست و تنها قصد دارند از طریق کامنت گذاری دیده شوند.

مثلاً در یک پست تخصصی، کامنت‌هایی وجود دارد که حاوی اموجی (شکلک) است. چنین کاربرانی که کامنت‌های حاوی فقط اموجی قرار می‌دهند، معمولاً فیک هستند و اگر تعداد آنها زیر پست صفحه موردنظر شما زیاد باشد، مدیر آن صفحه فالوور، لایک و کامنت فیک خریداری کرده است.

تشخیص فالوور فیک اینستاگرام با بررسیID  و تصویر پروفایل

یکی دیگر از مواردی که در تشخیص فالوور فیک اینستاگرام می توانید از آن استفاده کنید بررسی تصویر و نام پروفایل اینستاگرام افراد است.

۹۹% افرادی که فعالیت بهینه در اینستاگرام دارند، دارای نام مشخص، مناسب و تصویر پروفایل می باشند تا بتوانند توسط دوستان یا همکاران شناسایی شوند.

چرا که افرادی که در شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام فعالیت دارد قصد دیده شدن، دنبال شدن، معرفی برند و محصولات و کسب و کار خود را دارند.

پس دلیلی برای گمنام بودن در اینستاگرام وجود ندارد. مگر در موارد کاملا شخصی و استثنا. پس تصویر پروفایل و نام متعارف و مرتبط با محتوا صفحه ساده ترین راه برای معرفی افراد در اینستاگرام است.

افرادی که پروفایلی بدون تصویر یا تصویر نامرتبط دارند و از اسم نامناسبی برخوردار هستند، قطعا نمی توانند برای شما فالوور های فعالی باشند.

اگر کسب و کاری دارید که قصد تبلیغات اینستاگرام برای آن را دارید، باید بتوانید فالوور واقعی و فعال برای پیج خود جذب کنید که این کار با خرید فالوور امکان پذیر نمیباشد. تنها میتوانید با ساختن پیجی با محتوای حرفه ای و تخصصی و عملیات های مربوطه مثل فالو کردن و تعامل با پیج های دیگر باعث افزایش فالوور پیجتان شوید. همچنین شما میتوانید با استفاده از ربات های اینستاگرام به فرآیند افزایش فالوور سرعت ببخشید.

برای اطلاعات بیشتر درباره ی افزایش فالوور واقعی مقاله ی افزایش فالوور واقعی اینستاگرام را مطالعه فرمایید.

افزایش فالوور واقعی اینستاگرام