تبلیغات نوین

مقدمه:

 

امروزه تولید و ارائه کالا به تنهایی کافی نیست زیرا فعالیت های در حال توسعه تغییر کرده است و در یک محیط رقابتی باید مشتریان را جذب نمود. تبلیغ بخشی از بازاریابی موفقیت آمیز به حساب می آید و شرکتهای موفق، به موازات ارتقای کیفی محصولات خود، به دنبال طراحی و به کارگیری سیستم های بازاریابی مؤثر می باشند. تبلیغات به شما کمک می کند تا مشتریان کنونی را نسبت به خود وفادار ساخته یا بازارهای جدیدی را برای خود برگزینید.

تبلیغات پرهزینه ترین بخش در بازاریابی است و به همین دلیل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر بازاریابی یا همان مارکتینگ را بعنوان یک کیک در نظر بگیریم، در اینصورت این کیک از برش هایی شامل شناخت بازار، شناسایی مشتریان هدف، استراتژی فروش، خدمات پشتیبانی، ارتباطات کاری، قیمت گذاری محصولات و تبلیغات تشکیل شده است. تبلیغات نیز یک برش از این کیک بوده و نقش مهمی در موفقیت شما دارد ولی برای دست یابی به بیشترین بازدهی، هماهنگی کافی بین آن و سایر بخش های بازاریابی لازم است.

مفهوم تبلیغات در لغت:

تبلیغات جمع « تبلیغ» به معنای « رسانندگی» است و در مفهوم جامع، رساندن پیام به دیگران از طریق برقراری ارتباط به منظور ایجاد تغییر و دگرگونی در دانش، نگرش و رفتار مخاطب می باشد تبلیغات از واژه لاتین ((propagate)) گرفته شده که به معنای پخش کردن، نشر کردن و چیزی برای شناساندن است. هر چند در فرهنگهای مختلف و از دید بسیاری از اشخاص معروف و فعال در این زمینه مفاهیم مختلفی دارد.

تاریخچه پیدایش تبلیغات

تبلیغات یا پرویاگندا از عبارت لاتین DA CONGRAGATIO,PROPAGANDA FIDE  به معنای (مجمع مروجین ایمان) میباشد. این مجمع در سال ۱۶۲۲ میلادی از طرف کلیسای کاتولیک روم تاسیس گردید و تاسیس این نهاد همزمان با نهضت اصلاح دین بود.

تبلیغات در آن زمان، شکل تجاری به خود نگرفته بود و فقط جنبه ی سیاسی ـ مذهبی داشت، و برای متقاعد نمودن افرادی که مورد استفاده ی فکری ــ عقیدتی قرار می گرفتند، به کار می رفت با تشکیل رادیو و تلویزیون، این فن کم کم تبدیل به تبلیغات تجاری شد. و در صنعت رسانه های عمومی مورد استفاده قرار گرفت. در تبلیغات تجارتی به زبان ساده تر می توان گفت، هر عملی که باعث جلب توجه مردم به محصولی خاص یا فعالیت های عام تجاری در جامعه گردد، تبلیغات نامیده می شود. البته به طوری که مردم از آن به خوبی استقبال کنند و در نهایت منجر به خرید محصول مورد نظر گردد.

ضرورت تبلیغات

در عصر تکنولوژی و عرضه کالا و خدمات، داشتن مدیریت صحیح در امور بازاریابی و تبلیغات برای موفقیت در بین رقبای تجاری بسیار مهم است. تبلیغات تجاری از جمله عوامل موفقیت یک کالا و یا عرضه خدمات است که به واسطه تبلیغات می‌توان آنها را به همگان معرفی کرد.

امروزه تبلیغات به یک صنعت و تکنیک تبدیل شده است و هر شرکت و یا سازمانی که بتواند در آن موفقتر عمل کند، صاحب سهم بیشتری از بازار خواهد شد.

امروزه تبلیغات شکل بین المللی به خود گرفته است و شرکت‌ها بیش از گذشته به فکر عبور از مرز کشورهای خود و رسیدن به بازارهای جهانی هستند شیوه‌های صحیح حمل و نقل، رشد شرکت‌های چند ملیتی، افزایش سطح درآمد‌های شخصی و… باعث تشویق و تحرک تجارت در میان کشور‌ها شده است. از آنجایی که شرکت‌ها به دنبال بازارهای جدید هستند و محصولات خود را در مناطق وسپس در جهان به فروش می‌رسانند؛ لذا مجبورند تا کالاهای خود را در این مناطق تبلیغ کنند.

انواع تبلیغات

تبلیغ از لحاظ محتوا در دنیای امروز در چهار نوع کلی تبلیغ تجاری، سیاسی، مردمی و آموزشی انجام می شود. نشریات چاپی و اینترنتی حاوی ابعاد مختلف، همه انواع تبلیغات اند. قبل از آنکه به شرح تبلیغات تجاری بپردازیم؛ به شرح مختصر تمامی آنها می پردازیم.

۱ــ  تبلیغات تجاری:

کلیه فعالیت هایی است که به وسیله آن پیام های دیدنی و شنیدنی به اطلاع مخاطبان رسانیده می شود تا به وسیله نفوذ در آنها، آنان را وادار به خرید کالا و یا خدمات کرده و تمایل و علاقه آنها را نسبت به افکار، نظرات، اعتبار و اشخاص که مورد نظر است جلب کند.

۲ــ  تبلیغات سیاسی:

تبلیغ سیاسی شکلی از ارتباط است که با ترغیب یا اقناع متفاوت است، زیرا هدفش این است تا به پاسخی دست یابد که قصد تبلیغگر را تداوم بخشد. در واقع تبلیغات سیاسی تلاشی است سنجیده و منظم برای شکل دادن به ادراکها، ساختن یا دستکاری شناخت و هدایت رفتار برای دستیابی به یک پاسخ که خواسته مورد نظر تبلیغگر را تقویت می کند.

۳ــ  تبلیغات مردمی:

در جهانی که تبلیغات تجاری و پروپاگندا هر روز و هر شب و در همه جا ما را احاطه کرده اند، شاید نام بردن از نوع تبلیغ با عنوان «بشر دوستانه» چندان علمی و قابل قبول نباشد. در عصر تبلیغات لحظاتی یافت می شود که به هیچ ادعایی و بی هیچ انتظار مادی برای موضوع، کالا یا ایده‌ٔ تبلیغ کنیم. حتی ممکن است به عنوان مبلغ، خود را صاحب تبلیغات نیز بدانیم و هزینه‌ ای هم از بابت آن بپردازیم، بی آنکه به سود و منفعت مادی در پایان کار بیندیشیم. تبلیغات مذهبی، کارهای عام المنفعه ، محیط زیست، تبلیغ برای جمع آوری اعانه ها یا ایجاد مکاتب و مدارس توسط اشخاص خیرخواه و تبلیغ برای اهدای کلیه، خون و تبلیغ خدمات غیر انتفاعی یا بشر دوستانه قلمداد می شود.

۴ــ  تبلیغات آموزشی:

به مجموع تبلیغاتی اطلاق می شود که در پی رشد و ارتقای دانش عمومی و اخلاقیات جامعه است. در این نوع تبلیغات، تبلیغات دهنده به دنبال سود نیست.

تبلیغات نوین

تبلیغات طی گذر زمان تغییرات زیادی داشته و متناسب با پیشرفت‌های هر دوره ویژگی‌های خاص خود را دارا شده است. امروزه با پیشرفت‌های شگرف در عرصه فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی شاهد به وجود آمدن شکلهای جدیدی از تبلیغات هستیم که طیف متنوعی از اشکال گوناگون تبلیغات را از تبلیغات برروی تابلوهای کامپیوتری گرفته تا تبلیغات از طریق گوشی‌های موبایل، تبلیغات اینتراکتیو و تبلیغات در شبکه جهانی اینترنت شامل می‌شود.

هدف تبلیغ منحصراً در دست گرفتن بازار نیست بلکه مقصد باید آن باشد که در مردم و خریداران اعتماد و ایمان عمیق برای توسعــه کارهای آینده بوجود آورد.

وقتی که صحبت از تبلیغات در قرن حاضر می‌شود، نمی‌توان نامی از تبلیغات اینترنتی نیاورد تبلیغاتی که مزایای بسیاری در خود دارد: ارزان است، فراگیر است، ماندگار است، هوشمندانه‌است، شبانه روزی است، هر زمان که شما بخواهید، قابل تغییر است و کارکرد تبلیغات نوین به خصوص زمانی که شرکتها از لحاظ منابع مالی با مشکلات مواجه هستند کاملاً پر رنگ تر می‌شود.

پدر تبلیغات نوین

 

البرت لاسکر را عنوان پدر تبلیغات نوین معرفی می‌کنند لاسکر در دهه ۱۹۲۰ تبلیغات را اینگونه تعریف می‌کند: تبلیغات عبارت از فروشنده در پشت دستگاه چاپ آنچه ما به عنوان تبلیغات نوین و جدید می‌شناسیم ریشه در اواخر قرن نوزدهم و اوائل قرن بیستم در کشور ایالات متحده دارد. در سال ۱۹۳۰  آژانسهای تبلیغاتی به صورت سازمان یافته ، مجلات و کتابهای تبلیغاتی به وجود آمدند. از جمله میتوان به مجله عصر تبلیغات اشاره کرد؛ این مجله به صورت رنگی چاپ می‌شد.

 

انواع مختلف تبلیغات نوین

در حال حاضر حجم بالایی از تبلیغات در فناوری‌های ارتباطی نوین و به ویژه اینترنت مورد استفاده قرار می‌گیرد یک نمونه از این نوع تبلیغات نوین استفاده از آگهی‌های هوشمندانه به منظور جلب توجه مخاطبان است مثلاً چنانچه کاربری در موتور جستجوی گوگل کلمه نرگس را تایپ کند، گوگل علاوه بر آنکه پاسخها را در مورد کلمه نرگس (به ترتیب میزان مراجعه که به آن شده است) در اختیار کاربر می‌گذارد بلکه در سمت راست و بالای صفحه، یک فروشگاه گل (که از گوگل خواسته برایش تبلیغ کند)

از دیگر اشکال تبلیغات نوین می‌توان به شیوه متعامل و اینتراکتیو اشاره کرد که یک رابطه متقابل میان مصرف کننده و شرکت تبلیغاتی ایجاد می‌کند اشاره کرد. تبلیغات نوین برای هر کس متناسب با سطح سواد، درآمد و نیاز متغیر خواهد بود.

 

تبلیغات بنری

تبلیغات نوین از طریق بنر، بنر پیام فعالى است که به شکلى هنرى شامل تصاویر و متن‌هاى ثابت ومتحرک روى صفحه‌هاى وب ظاهر می‌شود و بینندگان را به سایت‌هاى آگهى دهنده هدایت می‌کند. بنر استاندارد ۴۶۸ پیکسل پهنا و ۶۰ پیکسل ارتفاع دارد گروهى دیگر از بنرها که به «بند انگشتى» یا «تمبر پستى» معروفند در حاشیه این صفحه‌ها قرار می‌گیرند.

بنرها بدلیل هزینه کم در طراحی و پست، از متداول‌ترین اشکال تبلیغات نوین به شمار می‌آیند.

بنرها انواع مختلفی دارند:

بنرهای ثابت

بنرهای ثابت بنر ثابت به بنری اطلاق می‌شود که تبلیغ را بصورت یک تصویر و در اندازه‌ای ثابت ارائه می‌کند. از آنجا که بنرها در بسیاری از سایت‌ها نمایش داده می‌شوند، نرخ رویت بالایی دارند ولی نرخ کلیک در آنها پائین است.

بنرهای انیمیشن‌دار (بنرهای پویا):

در حقیقت بنرهای ثابتی هستند که از فن‌آوری انیمیشن در طراحی و ساخت آنها استفاده شده است. این نوع بنرها بدلیل برخورداری از انیمیشن نسبت به بنرهای ثابت غالباً نرخ کلیک بالاتری دارند. بنرهای ثابت و انیمیشن‌دار هر دو ابزار‌های مناسبی برای معرفی نام تجاری می‌باشند.

بنرهای تعاملی

شکل دیگری از بنرها، بنرهای تعاملی هستند. در این نوع بنرها که به تازگی بسیار مشهور شده‌اند، برای کاربران این امکان فراهم است که ارتباط دو طرفه‌ای را با تبلیغ کنندگان برقرار نمایند.

پنجره های جهنده

خرده سایت ها شیوه تبلیغات دیگری از تبلیغات نوین هستند که از پنجره‌های کوچکی (کوچکتر از اندازه معمولی پنجره مرورگر) تشکیل شده‌اند و هنگام جست‌وجو در اینترنت ناگهان بر روی صفحه نمایشگر ظاهر می‌شوند. آن ها حاوی نوشته‌ها و تصاویر تبلیغاتی هستند و به پنجره‌های جهنده نیز معروفند.

تبلیغات تلویزیونی

شکل جدیدی از تبلیغات نوین نیز توسط شبکه‌های تلویزیونی کابلی به شکلی هوشمندانه در اختیار بینندگان قرار می‌گیرد. به عنوان مثال؛ در هنگام پخش یک فیلم سینمایی با مضمون فلسفی، هیچگاه نوشابه یا خوراکی تبلیغ نمی‌شود. از یک برنامه‌ای که مورد علاقه بیننده است استفاده می‌شود تا محصولات مرتبط با همان علاقه نیز به بیننده معرفی شوند. به عبارت دیگر یک رابطه منطقی میان تبلیغ و برنامه وجود دارد.

تابلوهای الکترونیکی

استفاده از تابلوها یا صفحات الکترونیکی بزرگ برروی وسایل نقلیه از جمله اتوبوس‌ها نیز از شیوه‌های جدید تبلیغات  نوین محسوب می‌شوند.

اس ام اس های تبلیغاتی

نوع جدید دیگری از تبلیغات نوین  ارسال پیام بر روی تلفن همراه است. به دلیل نزدیک بودن و در دسترس بودن همیشگی تلفن در نزد صاحبان آنها، شانس دیدن و پسندیدن محصولات تبلیغاتی را به شدت بالا می‌برد.

بزودی پژوهشگران ژاپنى تبلیغات  نوین دیگری را به نام «باران اطلاعات» به جهان عرضه خواهند کرد، شبکه خبرى بى بى سى در آخرین گزارش‌هاى خود اعلام کرد محققان آزمایشگاه ژاپنى «سایبر سالوشن» تا چند سال دیگر پروژکتورهایى را اختراع می‌کنند که درنقاطى خاص باران‌هاى اطلاعاتی تولید خواهند کرد. قطره‌هاى بارانى که در اثر برخورد با زمین حرکت‌هاى مواج تولید می‌کنند و همچنین اگر مردم وارد این منطقه بارانى شوند، می‌توانند آگهی‌ها را از طریق قطره‌هایى که روى دست آنها می‌افتد، ببینند.

به اعتقاد «یوکوایشى» از پژوهشگران این پروژه، تبلیغاتى که روى دست مصرف کننده ظاهر می‌شود می‌تواند او را متقاعد کند که این پیام واقعاً براى او تهیه شده است.

تبلیغات نوین که استفاده از آنها اکنون رواج بیشتری دارد بدین ترتیب هستند:

 

تبلیغات از طریق سایت

یکی از مهم ترین راه های تبلیغات نوین داشتن سایت میباشد. اگر دقت کرده باشید امروزه مردم برای پیدا کردن هر کالا یا خدمات موردنیازشان سریعا به اینترنت مراجعه میکنند. اگر شما سایتی برای مجموعه ی خود نداشته باشید مشتری احتمالی شما که به محصول یا خدمت شما نیاز دارد چگونه با مجموعه ی شما آشنا شود؟

همچنین تبلیغات با استفاده از سایت هیچگونه محدودیتی ندارد و فضایی جهانی برای تبلیغات به شما میدهد.

تبلیغات نوین موبایلی

گرچه دریافت تبلیغات از طریق تلفن همراه می تواند بعضی اوقات بساری آزاردهنده باشد و حالت مزاحمت را به خود بگیرد اما آمار و ارقام منتشر شده نشان دهنده آن است که تبلیغات موبایلی یکی از موثرترین انواع تبلیغات نوین به شمار می رود.

اغلب اوقات تبلیغ کنندگان به اطلاعاتی حاوی شماره موبایل مشتریان فعلی و بالقوه خود دسترسی دارند یک پیام کوتاه بر روی تلفن همراه به ندرت از سوی مخاطب نادیده گرفته می شود. بنابراین می توان چنین روشی را روش یا ابزار تبلیغات و بازاریابی بسیار موثری به شمار آورد.

تبلیغات نوین کلیدواژه‌ای یا کلیکی

تبلیغات کلیدواژه ای هم نوعی از تبلیغات نوین است که با نام تبلیغات پولی به ازای هر بار کلیک کردن یا تبلیغات هزینه‌ای به ازای هر بار فعالیت نیز شناخته می‌شود. با وجود اینکه یاهو نخستین شرکتی بود که در این نوع تبلیغات سرمایه‌گذاری کرد اما برنامه تبلیغات کلیدواژه‌ای گوگل پس از آغاز عرضه به محبوبیت بسیار بیشتری دست پیدا کرد.

تبلیغات بنری مبتنی بر وب

همانطور که تبلیغات بیلبوردی پیش از این در جاده ها مورد استفاده قرار می‌گرفت، نوع مشابه این دسته از تبلیغات نوین در فضای مبتنی بر وب مطرح است. آیا تا به حال به نواره‌های تبلیغاتی که در بالای صفحات وب در حین کار و مطالعه ظاهر می شود دقت کرده‌اید؟ این نواره‌ها در حقیقت همان بنرها هستند.

تبلیغات نوین  دسته سیار موسیقی

اجرای این نوع تبلیغات  نوین، کاربر و مصرف کننده را وادار می کند که حداقل در مورد خرید محصول مورد تبلیغ اندکی فکر کند و از نظرات دیگران درباره این محصول با اطلاع شود و در انتها خود نیز به یکی از اعضای باند تبلیغ کننده آن محصول تبدیل شود.

تبلیغات نوین تشویقی

توزیع هدایای تبلیغاتی و تشویقی یک تکنیک تبلیغاتی نوین است که می‌تواند خلاقیت و نوآوری‌های بسیاری را داشته باشد و در عین حال بسیار موثر و کارآمد باشد.

قدردانی و پشتیبانی

آیا تا بحال به این موضوع فکر کرده اید که چرا برخی هنرپیشه‌ ها در برخی از تبلیغات اجرا شده برای فروش محصولات شرکت می کنند؟

آیا این کار مزیتی برای آن شرکت به حساب می آمده است؟ به وضوح مشخص است که پاسخ به این سوال مثبت است. به طور قطع، حمایت و پشتیبانی یک هنرپیشه یا هنرمند معروف می تواند دلیلی کافی برای برخی مشتریان باشد که حتی برای یک بار هم که شده محصول مورد پشتیبانی آن هنرمند یا شخصیت برجسته را امتحان کنند.

تبلیغات نوین پیکسلی

تبلیغات پیکسلی نوع جدیدی از تبلیغات نوین است که در آن هزینه تبلیغات بر اساس تعداد پیکسل‌هایی که آن تبلیغات اشغال می‌کند محاسبه می‌شود.

تبلیغات موقعیتی

آیا تا بحال به این نکته توجه کرده‌اید که چگونه گوگل تبیلغاتی را تولید می‌کند که به دامنه مباحث جستجو شده توسط شما ارتباط دارد؟

یا اینکه اخیرا به تبلیغات گوگلی که درسرویس پست الکترونیک گوگل در کنار ایمیل های شما نمایش داده می‌شود توجه کرده‌اید؟

سیستم های خودکار، متن وب سایت مورد مشاهده کاربر را از لحاظ کلیدواژه ها اسکن می کنند و تبلیغاتی را که با محتوای مورد استفاده کاربر هماهنگی داشته باشد را برای کاربر ارسال می کنند. بسیاری از موتورهای جستجو نیز از تبلیغات موقعیتی برای نمایش تبلیغات هماهنگ با محتوای مورد جستجوی کاربر بر روی صفحات نتیجه جستجوی وی استفاده می‌کنند. پس از آغاز این کار برای اولین بار توسط گوگل سایت‌ها و موتورهای جستجوی دیگری چون یاهو و مایکروسافت نیز این کار را انجام دادند.

تبلیغات نوین وبلاگی

بعضی از اشخاص هنوز هم گمان می‌کنند که یک وبلاگ چیزی نیست جز یک ژورنال آنلاین، اما واقعیت اکنون چیز دیگری را نشان می‌دهد. به علت محبوبیت بسیار زیاد وبلاگ‌ها، تبلیغ کنندگان به طور هوشمندانه‌ای از این وبلاگ‌ها به عنوان تبلیغاتی کارآمد و ابزارهای بازاریابی استفاده می‌کنند. وبلاگ‌های شرکتی روش و ابزاری بسیارعالی برای شرکت‌هایی هستند که از طریق اینترنت به مشتریان خود دسترسی دارند. وبلاگ‌های تبلیغاتی اغلب از تکنیک‌های بازاریابی موتورهای جستجو استفاده می‌کنند که دستیابی به نتیجه‌های بهتر را در فضای وب تضمین می‌کنند.

تبلیغات نوین در شبکه های اجتماعی

تبلیغات نوین شبکه های اجتماعی به تبلیغاتی اشاره دارد که در سایت ها و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک، توییتر، لینکدین، واتس اپ و غیره منتشر می شود. بازاریابان و تبلیغ کنندگان از نرم افزار تبلیغات شبکه های اجتماعی برای کمک به خودکارسازی و ساده سازی روند خرید تبلیغات در سایت های رسانه های اجتماعی استفاده می کنند.

تبلیغات شبکه های اجتماعی به سرعت در حال رشد هستند اما هنوز بسیار جوان و در ابتدای راه هستند. در دسترس بودن و پایداری قابلیت های تبلیغات شبکه های اجتماعی به شدت وابسته به محبوبیت سرویس و مدت زمان حضور آن بستگی دارد. شبکه های اجتماعی تنها یکی از بخش های استراتژی های تبلیغات نوین است که بازاریابان می توانند از آن در کنار کانال های دیگر مانند تبلیغات نمایشی، موبایلی، جستجویی برای ایجاد یک رویکرد جامع برای تبلیغات نوین استفاده کنند.

تبلیغات نوین حمامی

انتخاب این نام برای نوعی از تبلیغات که شاید چندان مورد توجه فعالان حوزه تبلیغات قرار نگرفته است. شاید اندکی تعجب برانگیز باشد. تبلیغات حمامی چیزی نیست جز نصب تبلیغات در فضاهای عمومی تعبیه شده برای استراحت مردم. گروهی از مردم که از این مکان‌های استراحت عمومی استفاده می‌کردند مورد سنجش قرار گرفته بودند، از آنها پرسیده شد که آیا به تبلیغات نصب شده در ان مکان‌ها توجه می‌کنند یا خیر، و جالب توجه اینکه درصد بالایی از این اشخاص اظهار کرده بودند که این تبلیغات بسیار مورد توجه آنها قرار می گیرد.

بدین ترتیب می‌توان به این نتیجه رسید که مردمی که در این استراحتگاه ها حتی برای مدتی کوتاه درنگ می‌کنند، مخاطبان هدف بسیار خوبی برای این نوع تبلیغات نوین هستند. البته این نوع تبلیغات هنوز جایگاه خود را در میان تبلیغ کنندگان پیدا نکرده است اما در آینده با پی بردن به مزایای این نوع تبلیغات نوین ، به تبلیغاتی بسیار کارآمد و موثر تبدیل خواهد شد.

تبلیغات نوین نامشهود

برخی قوانین ملی کشورهای مختلف تبلیغ محصولات مخدر مانند خوردنی‌های الکلی و یا دخانیات را ممنوع کرده‌اند. به همین سبب بسیاری از برندهای پوششی به وجود آمدند که با تکنیکی خاص تنها به تبلیغ و ترویج نام برندی پوششی می پردازند که به نوعی یادآور محصولات برندی است که تبلیغ آنها ممنوع اعلام شده است.

 

تبلیغات  نوین از طریق روابط عمومی

حفظ و توسعه روابط عمومی مناسب، ابزار مهمی برای شرکت‌هایی است که به دنبال حفظ تمایل و علاقمندی کارمندان خود و هم چنین مشتریان خود هستند. این نوع تبلیغات نوین نه تنها راهی برای مطرح کردن شرکت در ملاء عام و اجتماع است بلکه روشی است بسیار عالی برای ایجاد و حفظ تصویر و هویتی ویژه از برند شرکت در دید مخاطبان و مشتریان. بدین ترتیب روابط عمومی ابزار تبلیغاتی مهمی است که از سوی برخی از شرکت ها برای دستیابی به سرمایه گذاران بهتر ، کارمندان حرفه ای تر و مهمتر از آنها، مشتریان بالقوه و بالفعل مورد استفاده قرار می گیرد.

دو مورد از مزیت های بسیار مهم تبلیغات نوین

·         کنترل، بطور کامل دست شماست

برخلاف تلاش هایی که برای ایجاد ارتباطات عمومی صرف می شود، شما با تبلیغات نوین دقیقاً تعیین می کنید که چه زمانی، در چه جایی و در چه مواقعی پیام شما برای مردم ظاهر می شود. می دانید که چگونه به نظر می رسد و پیام تان چه حرفی برای گفتن دارد. بدین طریق، به آسانی می توانید مخاطبان خود را موردهدف قرار داده و درمحدوده جمعیت های هرچند کوچک هدف گذاری کنید.

·         می توانید ثابت قدم و نامتناقض باشید

حضور یک تصویر جامع از شرکت شما و تکرار پیام های فروش تان به طور مرتب، باعث ایجاد اعتماد و آگاهی می شود. هویت متمایز می تواند به وضوح در ارتباط با شرکت شما قرار می گیرد. در چنین حالتی مشتریان به سرعت برند و محصول شما را می توانند شناسایی کنند.

دو مورد از مشکلات تبلیغات نوین

·         نیاز به برنامه ریزی

بهترین نتیجه از تبلیغات نوین با کمترین هزینه ،  مستلزم برنامه ریزی دقیق است.

 

·         زمان و ماندگاری می طلبد

تاثیرات تبلیغات شما نیاز به زمان دارد زیرا این غیرممکن است که هر یک از مشتریان همه ی تبلیغات را مشاهده کنند. شما باید مرتباً به مشتریان و خریداران مزیت های انجام معامله با خودتان را یادآوری کنید.

نتیجه گیری :

همانگونه که مشاهده می شود مبحث تبلیغات، اکنون گستردگی بسیار زیادی پیدا کرده است و به روش های نوینی دست یافته است که ده سال پیش در هیچ کجا سخنی از آنها نبود. یکی از دلایل این پیشرفت و نوآوری در حوزه تبلیغات تکامل و پیشرفت فناوری های مختلف است. اکنون هر جایی که می رویم به طور قطع آثاری از تبلیغات را در آن مکان و موقعیت می بینیم و انواع متفاوتی از آن را تجربه می کنیم. اما آنچه در این میان از اهمیت بیشتری برخوردار است شناخت مشتریان بالقوه حوزه های مختلف برای استفاده بهینه از هریک از ابزارهای تبلیغاتی مدرنی است که در این مقاله به آنها اشاره کردیم.

بومی کردن این تبلیغات نیز مساله دیگری است که باید مورد توجه بخش های تبلیغات و روابط عمومی شرکت ها و سازمان ها بزرگ قرار گیرد تا نتیجه حاصل از به کارگیری این روش ها بهترین نتیجه ممکن باشد. بخش های روابط عمومی سازمانها و شرکتها یکی از بخش هایی هستند که در شناسایی مشتریان و به دنبال آن بررسی نیازهای جامعه در حوزه تبلیغات نقش پررنگی ایفا می کنند . انجام این کار و استفاده از ابزارهای مناسب تبلیغات نوین تنها هنگامی عملی می شود که فعالان حوزه تبلیغات و روابط عمومی خود اشراف کاملی به روش های تبلیغاتی و از سوی دیگر بازار هدف این روش ها داشته باشند تا بتوانند بهترین مخاطب را برای روش های مختلف انتخاب کنند.